d

MASZ PYTANIA ?

Skontaktuj się z nami !

ul. Wolbromska 18/1B, 53-149 Wrocław
trendseo@trendseo.pl
782 188 520
Image Alt
PageSpeed Insights – Dlaczego ważna jest szybkość działania strony?

TrendSEO

PageSpeed Insights – Dlaczego ważna jest szybkość działania strony?

Odwiedzając stronę oczekujemy, że wszystkie jej elementy będą wizualnie spójne, ale także że załadują się szybko i sprawnie. Tempo działania strony ma istotne znaczenie w przyciąganiu potencjalnych klientów: elegancka i bezproblemowa witryna zrobi lepsze wrażenie i przyciągnie więcej użytkowników, co bezpośrednio przekłada się na konwersję oraz wzrost sprzedaży. Google dobrze wie, jakim wyzwaniem jest optymalizacja strony pod kątem jej prędkości, dlatego udostępnia bardzo użyteczne narzędzie, które wspiera ten proces: PageSpeed Insight.

PageSpeed Insights – Co to za narzędzie?
Narzędzie to pomaga określić jakość naszej strony pod względem szybkości jej  ładowania. Ocenia witrynę w skali od 1 do 100, z podziałem na urządzenia mobilne i komputery stacjonarne. Poza konkretnymi danymi dostajemy także porady, co dokładnie poprawić, aby zwiększyć szybkość ładowania strony. Poszczególne elementy oznaczone są kolorami, dzięki czemu łatwo jest rozeznać się, z czym mamy problem. Zdecydowanie ułatwia to podjęcie niezbędnych działań i skraca czas ich wdrażania.
Najczęstszymi problematycznymi elementami na stronie są multimedia: zdjęcia, firmy i obrazki. PageSpeed Insights wykaże, które pliki zwalniają witrynę, a także które możemy skompresować i tym samym zmniejszyć ich wagę. Narzędzie weryfikuje także kod HTML, pomagając wyłapać powielone linijki czy niepotrzebne komendy.

Czy warto zajmować się optymalizacją?
Użytkownicy oceniają przeglądane strony na takiej samej zasadzie, jak nowo poznanych ludzi w świecie rzeczywistym. Jeżeli chcemy ściągnąć na siebie uwagę i zachęcić odwiedzającego do pozostania na dłużej, powinniśmy zadbać o wygląd i sprawność działania witryny. Szablon i układ graficzny to druga rzecz, na którą internauta zwraca uwagę, w związku z czym powinniśmy dbać o nie tak samo, jak o własny wygląd. Jednak pierwszym elementem, jaki dociera do odbiorcy, jest właśnie czas ładowania strony. Nie zauważamy tego, przeglądając internet, jednak gdy jakieś forum lub witryna długo się wczytuje, budzi to naszą irytację.
Z tego powodu, jeżeli na poważnie myślimy o naszych obecnych i potencjalnych klientach – a także o pozycjonowaniu i kampaniach reklamowych – powinniśmy zadbać o wszystkie elementy projektu, z poprawnością i tempem wyświetlania na czele. Zależność konwersji od szybkości ładowania strony została potwierdzona przez wiele badań – warto wykorzystać tę wiedzę na swoją korzyść.

Co dokładnie można zrobić?
Przede wszystkim, jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, lepiej zlecić to zadanie profesjonalnej agencji kreatywnej. TrendSEO ma w swojej ekipie szereg specjalistów, którzy sprawnie przeanalizują skład strony, a następnie zaproponują i wdrożą niezbędne zmiany. Zdanie się na pomoc od najlepszych nie tylko skróci czas trwania całego procesu, ale także pomoże szybciej zwiększyć statystyki i konwersję, a co za tym idzie, także sprzedaż.

Z wykorzystaniem PageSpeed Insights możemy z łatwością ustalić, które elementy zwalniają stronę, a także zoptymalizować wykorzystanie pamięci podręcznej przeglądarki czy zmniejszyć czas odpowiedzi serwera. W odpowiednich rękach jest to bardzo użyteczne narzędzie, które może znacznie wesprzeć Twoją sprzedaż w zaledwie kilku prostych krokach.

Dodaj komentarz