d

MASZ PYTANIA ?

Skontaktuj się z nami !

ul. Wolbromska 18/1B, 53-149 Wrocław
trendseo@trendseo.pl
782 188 520
Image Alt
Jak działa wyszukiwarka Google ?

TrendSEO

Jak działa wyszukiwarka Google ?

Przy pomocy wyszukiwarek obecnie najczęściej poszukujemy interesujących nas treści. W zaledwie sekundę możemy otrzymać to, czego chcemy się dowiedzieć. Wyszukiwania najbardziej odpowiadające frazom internauty znajdują się zawsze na samej górze, a to powoduje, iż każdy użytkownik najpierw zapoznaje się z treścią strony znajdującej się najwyżej w pozycji.

Czym właściwie jest wyszukiwarka internetowa?

Każdego dnia korzystamy z internetowej wyszukiwarki, oszczędzając swój czas. Czy zatem ona jest? To nic innego, jak witryna internetowa, która została wyposażona w inteligentne oprogramowanie, umożliwiające nam wyszukiwanie informacji dokładnie odpowiadających temu, czego oczekiwaliśmy.
Wyszukiwarki rzecz jasna przede wszystkim wykorzystuje się do marketingu internetowego przez różne firmy. Fachowcy od SEO wykorzystują je do pozycjonowania witryn w internecie. Każda ze stron, która znajduje się wysoko po wpisaniu danej frazy, ma największe szanse na zdobycie potencjalnych klientów.

Jak działa wyszukiwarka Google?

Na jej skuteczne działania, które bezwzględnie dostarczają użytkownikom wyszukanych treści, składają się trzy istotne etapy i są nimi: pobieranie, indeksowanie, a także dostarczanie wyników. Zrozumienie Google to pojęcie tych trzech etapów, wówczas stanie się dla nas wszystko jasne.
Etap pobierania to proces, gdzie robot wyszukiwarki Google o nazwie Googlebot odnajduje witryny, a także stara się, aby je zaktualizować, jeśli już wcześniej znalazły swoje miejsce w indeksie Google. Sam w sobie proces wyszukiwania całkiem nowych stron wymaga sporego czasu oraz wielu komputerów jednocześnie razem z ich mocami obliczeniowymi. Googlebot specjalizuje się w mechanizmie algorytmicznym. Mianowicie, programy stają się zdolne do podejmowania decyzji o indeksowaniu poszczególnych witryn, częstotliwości ich indeksowania lub innych warunków.
Następny etap to zapytania wszystkich użytkowników, które są indeksowane. W tym procesie Googlebot sporządza wielki indeks słów kluczowych, które występują na stronach internetowych. W indeksie również tworzone są miejsca dla słów kluczowych na witrynach. Robot ponadto wyposażony jest w możliwość przetwarzania indeksowanych stron internetowych. Wszystko, to ma na celu stworzenie ogromnego indeksu, który przypisuje frazy do poszczególnych stron w sieci.
Całkiem ostatnim etapem jest wyświetlanie wyników na zapytania internautów. Kiedy tylko użytkownik wpisze wybraną frazę, Googlebot zajmuje się wyszukiwaniem w potężnym indeksie pasujących do słowa kluczowego witryn. Inteligencja robotów polega na wyświetlaniu stron, które uznają za najtrafniejsze względem słów kluczowych. To oczywiście daje pewność, iż użytkownicy otrzymają najpierw treści, które zdecydowanie ułatwią im poszukiwanie odpowiedzi na dany temat, a dopiero potem będą mogli zapoznać się z innymi sugestiami i uzupełnić swoją wiedzę. Poza tym Google w momencie ukazania wyników kieruje się mnóstwem wskaźników i algorytmów. Modyfikacja oraz ciągłe ulepszanie Google powoduje, iż nikt tak naprawdę nie jest w stanie wymienić wszystkiego, czy kieruje się wyszukiwarka.
Dlatego też Google nas zaskakuje i cały czas oferuje coś nowego. Całymi latami zdobywało popularność w Polsce i na całym świecie, a dziś to najbardziej znana wyszukiwarka naszego globu.

Dodaj komentarz