d

MASZ PYTANIA ?

Skontaktuj się z nami !

ul. Wolbromska 18/1B, 53-149 Wrocław
trendseo@trendseo.pl
782 188 520
Image Alt
Zaufaj sprawdzonemu partnerowi !

CONTENT MARKETING

Prowadzimy

150+ blogów

CONTENT MARKETING

Z CZYM TO SIĘ JE?

Obecnie internet to potężne narzędzie do pozyskiwania klientów. Praktycznie każda większa firma jest tego świadoma, co przekłada się na ogromną konkurencję w sieci. Producenci dwoją się i troją, aby wypromować swój produkt czy usługę. Dzięki obecności w social mediach lub prowadzeniu bloga starają się pozyskiwać nowych klientów oraz utrzymywać i przywiązywać do siebie obecnych. Łatwo jednak zauważyć, że nie wszystkim wychodzi to dobrze. Ta obserwacja wiedzie z kolei do najstarszego pytania świata, które brzmi: dlaczego?

BĄDŹ UŻYTECZNY – CONTENT MARKETING !

CHCESZ BYĆ WIDOCZNY ?

Ponieważ zdecydowanie nie jesteś jedyną osobą, która planuje promować się w sieci, musisz wymyślić coś, co wyróżni Cię spośród tłumu. Należy przy tym pamiętać, że internauci są wybredni i nie będą chcieli poświęcić czasu na banalne czy nieprzydatne informacje. Im bardziej nachalny będziesz, tym większa szansa na trafienie do spamu lub listy blokowanych elementów w adblocku. Dlatego właśnie content marketing jest tak skuteczny i zdecydowanie pomaga w nawiązaniu relacji z potencjalnym klientem – działa na zasadzie „coś za coś”.

OPISALIŚMY

21200 Razy !

CONTENT MARKETING DZIAŁA, GDY…

OFERUJESZ CIEKAWE MATERIAŁY !

01

Nawet największy specjalista w swojej dziedzinie nie zdziała wiele w internecie, jeżeli nie będzie potrafił zaprezentować próbki swoich możliwości. Dlatego pisanie wartościowych tekstów, recenzji, poradników etc. pomaga m.in. w pozycjonowaniu i zwiększaniu ruchu na stronie.

TWOJA STRONA JEST USER-FRIENDLY !

02

Nikt nie lubi czekać, aż blog czy witryna załadują się, a większość z nas zgrzyta zębami, gdy jedna z wtyczek i modułów na stronie nie działa lub ulega awarii. Dbanie o przejrzysty kod, poprawność działania i szatę graficzną sprzyja generowaniu kliknięć, a przez to zwiększa szansę na sprzedaż.

Dlaczego warto szeptać?

Content marketing to narzędzie bardzo elastyczne, ponieważ znajdzie zastosowanie w promocji każdej marki, branży czy produktu. Jeżeli jesteś w stanie dostarczyć swoim potencjalnym klientom artykuł, film czy poradnik, który będzie wnosił coś do ich życia lub wymusi chwilę zastanowienia, istnieje bardzo duża szansa, że zostaną na Twojej stronie na dłużej. Możliwości jest wiele, a im bardziej atrakcyjny przekaz, tym lepiej.

Dlaczego to działa?

Marketing treści jest skutecznym sposobem na wspomaganie tradycyjnych technik reklamowych, jak np. AdWords. Jeżeli użytkownik, który kliknie w reklamę, znajdzie na Twojej stronie coś więcej, niż standardowe „chodź do nas, jesteśmy najlepsi”, będzie bardziej skłonny do nawiązania z Tobą kontaktu. Zasada działania jest prosta: najpierw daj kawałek tortu, a potem zaproponuj spróbowanie pozostałej części.

Drugim ważnym zjawiskiem w sieci jest mnogość reklam. W internecie są one dosłownie wszędzie i bardzo często przybierają irytujące formy (jak np. osławione, uciekające po całym ekranie okienko czy banery „pod” szablonem strony). Oczywistym jest, że nie chcesz niepotrzebnie irytować osób, które odwiedzają Twoją stronę, a ponadto musisz pamiętać także o powszechnie używanym adblocku. Mając wszystkie te informacje na względzie, jeżeli chcesz, aby Twoja strona była widoczna, często odwiedzana i skuteczna w pozyskaniu klienta, musisz dać coś od siebie.

Warto pracować z najlepszymi !

O ile z całą pewnością znasz swoją branżę na wylot, o tyle stworzenie kampanii opartej o content marketing w pojedynkę może być problematyczne. Wymaga to nie tylko wiedzy marketingowej, ale przede wszystkim czasu, umiejętności i możliwości tworzenia ciekawych, użytecznych materiałów, które potem opublikujesz na stronie bądź fanpage’u. Ze względu na czasochłonność tego typu działań warto nawiązać współpracę ze specjalistami w tej dziedzinie.

W TrendSEO rozumiemy, że chcesz osiągnąć możliwie największy efekt w jak najkrótszym czasie i zrobimy wszystko, aby Ci w tym pomóc. W ramach współpracy zapewnimy Ci m.in.:

  • Strategię wdrażania kampanii: proces ten polega na określeniu, jakie treści będą wartościowe dla Twojego odbiorcy oraz w jaki sposób je przedstawić, aby sprowokować do reakcji;
  • Przygotowanie contentu: na podstawie Twoich oczekiwań (i ew. dostarczonego materiału) przygotujemy szereg tekstów, dobierzemy do nich odpowiednie multimedia i opublikujemy na stronie w wyznaczonym w strategii działania czasie. Dodatkowo, na Twoje życzenie, zajmiemy się moderowaniem komentarzy, jeżeli Twoja strona przewiduje możliwość ich dodawania;
  • Opiekę specjalistów najwyższej klasy: przez cały okres współpracy możesz liczyć na wsparcie profesjonalistów. Odpowiemy na każde Twoje pytanie, a także przetestujemy Twoje pomysły, jeżeli wyrazisz taką chęć;
  • Opiekę nad profilami w social media: wbrew pozorom i pomimo ucinanych zasięgów Facebook to wciąż całkiem potężne narzędzie, jeżeli chodzi o promocję firmy w internecie. Na Twoje życzenie zintegrujemy profil facebookowy ze stroną tak, aby odbiorcy z łatwością mogli się pomiędzy nimi poruszać.

Efekt? Ty dostajesz skuteczne materiały reklamowe, użytkownicy – odpowiedzi na swoje pytania, ciekawostki, poradniki. Zainteresowanie Twoją stroną wzrasta, dzięki czemu masz szansę pozyskać nowych klientów i zaciekawić tych już istniejących.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Z chęcią odpowiemy na wszelkie Twoje pytania. Kampania z wykorzystaniem content marketingu to produkt szyty na miarę, każdy jest trochę inny, tak jak różne są prowadzone przez nas biznesy. W związku z tym zapraszamy do kontaktu, chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości oraz zaproponujemy strategię działania stworzoną i dostosowaną specjalnie do Twoich potrzeb. Content Marketing Wrocław.