d

MASZ PYTANIA ?

Skontaktuj się z nami !

ul. Wolbromska 18/1B, 53-149 Wrocław
trendseo@trendseo.pl
782 188 520
Image Alt
Co to jest marketing internetowy ?

TrendSEO

Co to jest marketing internetowy ?

Prowadząc firmę trudno obejść się bez promocji, gdyż w zalewie konkurencji szybko nasze produkty i usługi by przepadły. Stąd też trudno się specjalnie dziwić, że w dobie popularności internetu marketing poprzez właśnie to medium stanowi najciekawszy typ promowanie własnej marki lub pojedynczego produktu. Dlatego warto bliżej poznać marketing internetowy i to, co za nim przemawia. Czym jest? Jakie aspekty wchodzą w jego skład? Na jakie elementy warto postawić? Z racji tego, że ten sposób promocji posiada sporo różnych odmian oraz koncepcji, to osoba niemająca dotychczas styczności marketingiem internetowym ma prawo poczuć się zagubiona. Powyższych względów warto zapoznać się z naszym artykule, gdyż ma on na celu rozwiać nieco wątpliwości w tej kwestii.

 

Co to jest marketing internetowy?

Nie trzeba chyba specjalnie tłumaczyć, że marketing to zbiór rozmaitych działań, jakie mają na celu wspomagać procesy sprzedażowe bądź też promować całą markę i jej pozycję na rynku. Oprócz tradycyjnie pojmowanego marketingu mamy też marketing internetowy. Ma on na celu podobne rezultatu, jak konwencjonalny, lecz w tym przypadku cały obręb jego zainteresowań zamyka się w przestrzeni internetowej. Cieszy się on coraz większym zainteresowaniem i trudno się temu dziwić, ponieważ ma on szereg zalet. Taka forma promocji wyróżnia się szeroką dostępnością, niskimi kosztami, a w zamian gwarantuje szybki czas zwrotu. Do tego nie można przeoczyć ogólnej tendencji wzrostowej zainteresowania internetem i nowymi technologiami.

Nie powinno więc specjalnie zaskakiwać, że tym sposobem form reklamy w internecie nieustannie przybywa. Jednak jest pewna grupa działań w marketingu internetowym, która stanowi jego trzon.

Na wyróżnienie zasługują takie działania jak:

pozycjonowanie stron internetowych oraz wszelkie działania SEO,

remarketing,

– promocja w Google Ads(Google Adwords),

– działania w mediach społecznościowych,

content marketing,

marketing szeptany.

 

Profity płynące z marketingu internetowego !

Za sprawą e-marketingu można zyskać sporo korzyści w kontekście prowadzonego biznesu.

Marketing internetowy to bowiem najlepszy sposób na dotarcie do idealnie skrojonego do naszych potrzeb klienta. Tym samym bez wydawania dużych nakładów pieniężnych możemy zdobyć niemałą grupę zupełnie nowych odbiorców naszej oferty. Ten sposób promocji jest doskonały dla każdej firmy bez względu na wielkość czy posiadany aktualnie budżet. Co więcej, wszelkie działania w tej materii monitorować i w razie potrzeby na bieżąco korygować w zależności od okoliczności. Z pomocą określonych działań w ramach marketingu internetowego nie tylko docieramy do nowych odbiorców, lecz również jesteśmy w stanie zacieśniać relacje obecnymi klientami.

Trzeba pamiętać, że na marketing internetowy składa się szereg działań i tym samym nie jest to proste dla przeciętnego człowieka. Z powyższych względów najlepiej, aby zajęła się tym wyspecjalizowana agencja marketingowa, która na poszczególne fronty zadań wysyła odpowiednich pracowników. Koordynując jednocześnie całość działań, tak, aby miały one jednorodny charakter i współgrały z liną naszej firmy.

Dodaj komentarz