d

MASZ PYTANIA ?

Skontaktuj się z nami !

ul. Wolbromska 18/1B, 53-149 Wrocław
trendseo@trendseo.pl
782 188 520
Image Alt
Jaki hosting wybrać pod swoją stronę opartą na WordPress?

TrendSEO

Jaki hosting wybrać pod swoją stronę opartą na WordPress?

WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów tworzenia stron na świecie. Do niedawna kojarzył się głównie ze sferą blogów i stron-wizytówek, lecz dzięki wtyczce WooCommerce podbija także rynek sklepów internetowych. Aby Twoja strona działała poprawnie, potrzebujesz jednak czegoś więcej, niż tylko przyjaznego, eleganckiego i prostego środowiska. Przede wszystkim potrzebujesz hostingu, który bez problemu udźwignie Twoją witrynę, będzie szybki i prosty w obsłudze. Poprawny hosting strony ma sprawiać, że jej użytkowanie będzie dla odwiedzających przyjemne, a także wspierać Twoje działania marketingowe, zarówno te nakierowane na przyrost ruchu organicznego, jak i płatnej promocji.

Gdzie jest serce Twojej strony?

Witryna w internecie to nie tylko ładnie wyglądający szablon, dobry content i intuicyjna nawigacja. Aby wszystkie te elementy mogły zadziałać potrzebujesz miejsca, w którym będą one przechowywane, podobnie jak wszystkie odebrane dane, np. e-maile od klientów. Aby móc ożywić swój projekt potrzebujesz miejsca na serwerze i tym właśnie jest hosting. Jego podstawowym zastosowaniem jest:

  • podpięcie lub zaparkowanie wybranej domeny;
  • umieszczenie strony w internecie i uruchomienie jej, poprzez wypakowanie odpowiednich plików do wskazanych folderów w panelu administratora;
  • utworzenie i podpięcie skrzynek e-mail z Twoją własną końcówką;
  • utworzenie bazy danych i przechowywania w nich plików. Wybierając hosting powinieneś zwrócić uwagę na kilka elementów. Pierwszą grupą są oczywiście parametry i cena, jednak warto również poczytać opinie na temat danego dostawcy.

 

Techniczne parametry, na które powinieneś zwrócić uwagę, to…

Pojemność serweraZwłaszcza gdy planujesz mieć dużą bazę danych, np. dla sklepu internetowego. Liczba kont e-mailW przypadku podstawowych pakietów ich liczba może być ograniczona. Obsługiwane technologieHosting musi obsługiwać technologie zgodne z CMS WordPress. Inaczej Twoja strona będzie wyglądać źle.
TransferIm więcej szczególnie intensywnie odwiedzających witrynę tym lepiej, jeżeli planujesz zwiększać ilość. UptimeCzyli znacznik wskazujący, przez jaki procent roku hosting był bezawaryjny. Szczególnie ważne dla sklepów i stron-wizytówek. Stosunek jakości do cenyDobry serwer nie musi kosztować majątku.

Duży kontra mały

Czasem może zdarzyć się tak, że mniejsze firmy będą oferowały lepsze warunki, niż znani giganci w branży lub będą posiadać lepsze wpisy od użytkowników. Stawiając stronę firmową musisz zwrócić uwagę nie tylko na technikalia, ale także na komunikację, rozwiązywanie problemów i naprawianie błędów ze strony dostawcy hostingu. Duży dostawca usług posiada ogromną ilość klientów, w związku z czym wsparcie techniczne czy obsługa klienta mogą nie być na najwyższym poziomie. To naturalna kolej rzeczy: rzeszę klientów znacznie trudniej obsłużyć, czy jednak taki układ będzie dobry dla Twojej strony? Zwłaszcza w przypadku sklepów i cyfrowych wizytówek szybki kontakt z operatorem i sprawne rozwiązywanie problemów to kluczowa sprawa, dla której warto zapłacić więcej za miejsce na serwerze.

Drugą ważną sprawą, na którą absolutnie musisz zwrócić uwagę przy okazji wyboru hostingu dla strony, jest szybkość jej ładowania i wyświetlania. Duży operator może mieć z tym problem, ponieważ wielu użytkowników zużywa zasoby serwera o wiele drastyczniej, niż mniejsza grupa. Najlepiej można porównać to za pomocą narzędzia od Google – Pagespeed Insights. Jeżeli Twój obecny hosting spowalnia stronę, warto zastanowić się nad jej migracją.

Jaki hosting jest najlepszy dla WordPress?

Strona, którą właśnie przeglądasz, oparta jest na hostingu jdm.pl. W porównaniu z poprzednim, dużym dostawcą działa zdecydowanie sprawniej, dzięki czemu nie musiałeś czekać wieków, aż się załaduje. Poza satysfakcjonującą prędkością ładowania, współpracując z tym operatorem możesz liczyć na zupełnie darmowe przeniesienie strony z obecnego serwera, a także zdobycie certyfikatu SSL zupełnie za darmo. Hosting jdm.pl obsługuje wszystkie niezbędne dla WordPressa technologie, dzięki czemu możesz stworzyć stronę dokładnie tak, jak planujesz, nie martwiąc się o nie działający CMS.

Ponieważ każdy biznes w internecie jest czymś zupełnie innym i potrzebuje spersonalizowanych rozwiązań, operator proponuje szereg szytych na miarę pakietów, przystosowanych dla odpowiednio do małych, średnich i dużych firm. Co najważniejsze, już za 79 zł rocznie zyskujesz nie tylko stabilny, bezawaryjny serwer, ale także dostęp do specjalistów i szybkiego wsparcia, które w razie potrzeby pomoże Ci w rozwiązaniu problemu oraz odpowie na wszelkie pytania.

Dodaj komentarz