d

MASZ PYTANIA ?

Skontaktuj się z nami !

ul. Wolbromska 18/1B, 53-149 Wrocław
trendseo@trendseo.pl
782 188 520
Image Alt
Dlaczego unikalne treści na stronie są ważne ?

TrendSEO

Dlaczego unikalne treści na stronie są ważne ?

Dobra strona internetowa powinna być oparta unikalne i wartościowe treści. Daje to możliwość użytkownikom łatwego dostępu do jakościowych artykułów lub grafik, a z kolei właściciel strony może liczyć na lepszą pozycję w wyszukiwarce. Obecna lawina stron i treści w internecie daje sporo do myślenia właścicielom witryn i stawiają oni coraz częściej na solidne treści.

Żelaznych powodów, dla których unikalność treści strony www jest tak ważna, mamy kilka. Po pierwsze wpływają one bezpośrednio na wyniki wyszukiwania internautów i mogą być bogatym źródłem wiedzy. Po drugie, warto zadbać także o aspekty prawne, a także o optymalizację wewnętrzną strony, ponieważ ma to związek z doskonalszą widocznością witryny na tle innych stron w wyszukiwarkach. Po trzecie, należy pamiętać, iż użytkownicy często potrzebują np. pomocy, którą najłatwiej odnaleźć w sieci. Może ona dotyczyć oprogramowania, sprzętu lub innych obecnie popularnych tematów. W przypadku, gdy internauci trafiają na skąpe informacje, powtarzające się na każdej stronie, zaczynają się zniechęcać. W tej sytuacji naprawdę warto być unikalnym. Witryna zawierająca skuteczne i bardzo zrozumiałe treści zdobywa swoich miłośników.

Umieszczanie kopii jest nieopłacalne!

Pamiętajmy także o problemach natury prawnej, które mogą zaistnieć, gdy wrzucone przez nas treści będą pochodziły z innej witryny, której artykuły są chronione prawami autorskimi. Niestety nieustosunkowanie się do wymaganej zgody na kopiowanie i publikację, może kosztować nas ogromne pieniądze, a także całkowite usunięcie naszej strony z internetu. Poza tym należy wspomnieć, iż nadrzędnym celem są oczywiście działania SEO. Unikalną treść dostosujemy wówczas do naszego serwisu tak, aby był on przyjazny SEO. Nie powinno się jednak publikować kopii tekstu wewnątrz serwisu, ani też poza nim, gdyż nie jest to po prostu opłacalne. Już od wielu lat Google przez cały czas optymalizuje wyszukiwarkę, aby wyniki mogły odpowiadać jak najlepiej wpisywanym frazom. Użytkownicy dzięki temu mogą liczyć na wartościowe treści, których w żaden sposób nie pominą. Zatem witryny, które zawierają tzw. duplicate content nie działają sobie na korzyść. Google zwyczajnie może ich nawet nie uwzględnić podczas wyszukiwania.

Unikalność powinna być zachowana również w obrębie strony!

Kopiowanie cudzych treści jest nie tylko niewłaściwym i niekulturalnym zachowaniem, ale wpływa, jak widać negatywnie na pozycję naszej własnej strony. Jednak zastanówmy się, w jaki sposób wygląda sytuacja, gdy duplicate content pojawia się wyłącznie w obrębie jednej witryny? Cała masa sklepów online w podobny sposób opisuje przedmioty, a nawet wręcz zachowuje oryginalne opisy ze stron producentów. Czy zatem słaba widoczność dotyka także właścicieli tych sklepów? Unikalność opisywanych produktów jednak jest bardzo istotna. Niewielka modyfikacja lub kopiowanie oryginalnych treści hurtowni/producentów doprowadza do niskiej widoczności witryny. Kreatywność i własne opisy sprawiają, iż miejsce w wyszukiwarce zaczyna wzrastać. Powinno się także zwrócić uwagę na duplikowanie artykułów wewnątrz strony. Jeżeli ten sam artykuł znajdzie się w wielu miejscach tej samej strony oraz, gdy każdy z nich podlinkowany jest pod inny adres, wówczas przeglądarka zdefiniuje to jako duplicate content.

Dlaczego zatem unikalność jest tak ważna?

Wyszukiwarka decyduje, jakie informacje oraz w jakiej kolejności użytkownik może otrzymać. Nie tylko pozycjonowanie ma wpływ na wysokie miejsce witryny, ale również aktualność oraz jakość treści, którą internauci chcą pozyskać.

Dodaj komentarz